1925

LP NAZWISKO  I  IMIĘ NR AKTU
1 Araszkiewicz Stanisław 114
2 Banaszek Franciszek 98
3 Banaszek Jan 106
4 Bąkowski Juljan 74
5 Berchman Józef 36
6 Bereda Antoni 7
7 Bereda Józef 42
8 Bereda Karolina 87
9 Bereda Leokadia 16
10 Bereda Michalina 70
11 Bereda Stanisław 21
12 Bieniek Anna 54
13 Brzezińska Bronisława Wacława 76
14 Brzezińska Zofia 1
15 Buchowska Wanda 14
16 Cacko Maryanna 99
17 Chabiera Antoni 68
18 Chudzik Janina 58
19 Cichocka Janina 24
20 Cichocka Janina 78
21 Damentko Stanisław 63
22 Damentko Wojciech 12
23 Gadomska Helena 92
24 Gajczy Tomasz 29
25 Gnich Anna Jadwiga 48
26 Górski Leon 112
27 Gromadowska Brygida 96
28 Gryz Jan 50
29 Gryz Tekla 30
30 Grzymała Franciszek 2
31 Jackiewicz Zuzanna 35
32 Jurek Józef 60
33 Jurek Marjanna 61
34 Kacprzyk Marjanna 104
35 Kaim Anna 19
36 Kaim Konstanty 43
37 Kaim Roman 6
38 Kaim Wacława 11
39 Kamiński Jan 20
40 Kielczyk Feliksa 38
41 Knap Bronisława 72
42 Kobrzak Bolesław 47
43 Koper Franciszek 110
44 Kruk Stanisław 45
45 Kruszewski Stanisław 97
46 Krysik Janina 27
47 Kubuj Piotr 95
48 Kur Jadwiga 9
49 Ładno Bartłomiej 101
50 Łukaszewski Marceli 67
51 Majchrzak Jan 81
52 Marchela Franciszka 23
53 Marczak Jan Antoni 77
54 Mendelski Konstanty 15
55 Miąsko Stanisław 93
56 Michalak Jan 52
57 Michalska Dobrosława Kazimiera 111
58 Michta Michał 65
59 Mleczko Kazimierz 34
60 Olechowicz Petronela 13
61 Ołdak Agnieszka 26
62 Ołdak Franciszka Halina 55
63 Parys Teodozja Eugenia 51
64 Pasik Janina 33
65 Paska Anna 80
66 Perzanowska Władysława 28
67 Pietrzyk Leokadia 46
68 Pietrzyk Zygmunt 94
69 Piotrkiewicz Katarzyna 90
70 Piotrkiewicz Wiktor Franciszek 108
71 Piotrowski Józef 4
72 Poziemska Aniela 83
73 Prądzyńska Józefa 100
74 Prus Józefa 40
75 Prus Rozalja 107
76 Radzio Genowefa 53
77 Rek Jan 115
78 Rek Leokadia 49
79 Rosołek Jan 64
80 Rowicki Grzegorz Kacper 8
81 Rozbicka Janina 86
82 Rudnik Feliksa 88
83 Ruszkowska Czesława 62
84 Sajnóg Jan 59
85 Saks Czesława Stefania 18
86 Skuza Jan 73
87 Skuza Stanisława 39
88 Skuza Tadeusz Adam 3
89 Skwarska Stefania 10
90 Slowik Eleonora 22
91 Słowik Antoni 113
92 Słowik Jan 109
93 Słowik Władysław 89
94 Sółkowski Feliks 102
95 Suchodolska Anna 85
96 Tacikowska Irena Marjanna 25
97 Trąbiński Eugeniusz 84
98 Wachnik Marjan Feliks 37
99 Walis Franciszek 56
100 Wieczorek Anna 5
101 Wieczorek Marjan Jan 57
102 Wieczorek Wacław Jan 71
103 Wieczorek Zygmunt Władysław 66
104 Wielgo Adam 91
105 Wielgo Marjanna 75
106 Wiercioch Halina Krystyna 79
107 Wiercioch Janina 44
108 Wiercioch Kazimiera 31
109 Witek Ignacy 32
110 Wojdyna Tadeusz 17
111 Wojtyńska Helena 41
112 Woźniakowki Kazimierz 69
113 Wypustek Henryka 105
114 Zielińska Jadwiga 82
115 Zmitrowicz Zofia 103

1924

LP NAZWISKO  I  IMIĘ NR AKTU
1 Araszkiewicz Franciszek 8
2 Araszkiewicz Władysław 95
3 Araszkiewicz Władysława 82
4 Baranowski Jan 21
5 Bąkowski Ryszard Józef 37
6 Bereda  Maryanna 13
7 Biesiada Bolesław Władysław 11
8 Biesiada Władysław 43
9 Borucka Teresa Wanda 46
10 Brogowski Błażej 99
11 Brzeziński Józef 35
12 Chmielewska Stanisława 51
13 Cholewiński Kazimierz Jan 30
14 Chudzik Stanisław 39
15 Ciesielska Julianna 32
16 Cudny Jakub 34
17 Cybula Stanisław 67
18 Cymerman Józef 54
19 Darda Tomasz 4
20 Foryś Franciszka 91
21 Foryś Jan 92
22 Frąnckiewicz Florentyna 85
23 Gajcowa Maryanna 93
24 Gańkowa Teofila 26
25 Gawrońska Katarzyna 94
26 Gawroński Jan 78
27 Gochna Piotr 59
28 Godłowa Franciszek 27
29 Górski Eugeniusz 76
30 Gromek Józef 60
31 Jackiewiczowa Józefa 9
32 Jędrzejewski Franciszek 69
33 Jurek Franciszek 97
34 Kamińska Aleksandra 24
35 Kaska Bolesław Jan 16
36 Kijek Edward Stanisław 41
37 Kosieradzka Jadwiga 38
38 Kosieradzki Piotr 74
39 Kowalczyk Jan 80
40 Kowalczykowa Barbara 15
41 Krajewski Henryk 83
42 Krupski Wincenty 62
43 Kruszewski Franciszek 98
44 Kruszewski Jan 56
45 Kulma Aleksandra 64
46 Lubaszka Stanisław 90
47 Łokietek Czesław 89
48 Łoniewska Bogusława Franciszka 29
49 Łoniewska Wanda 14
50 Majchrzyk Maryanna 6
51 Majchrzyk Michał 2
52 Marchela Jozef 47
53 Matak Józef 3
54 Miąsko Piotr Edward 33
55 Michta Paweł 77
56 Miekiszka Maciej 66
57 Musielik Czesław 88
58 Nagraba Symeon Zygmunt 52
59 Napora Tomasz 23
60 Paczkowski Kazimierz Edward 58
61 Parol Władysław 79
62 Pietrzyk Apolonja 68
63 Piotrowski Kazimierz 1
64 Pląsek Franciszek 10
65 Pruszyński Edward 71
66 Pytkowska Władysława 65
67 Radzio Natalja 96
68 Ratyński Jan 31
69 Rawska Wiktorja 86
70 Rosłon Henryk 19
71 Rudnik Ignacy 53
72 Ruszkowski Leon 22
73 Sarna Władysław 42
74 Sasim Franciszka 49
75 Skuza Janina 75
76 Skuza Paulina 36
77 Słowik Mateusz 40
78 Stępień Anna 28
79 Stryjek Stanisław 20
80 Suchocka Wiktorja 100
81 Suchocki Franciszek 17
82 Szczęsna Zofia 50
83 Szczęsny Maryan 87
84 Szczęsny Piotr 55
85 Śmiech Franciszek 18
86 Świderski Jan 45
87 Świderski Wojciech 61
88 Trąbińska Maryanna 73
89 Trąbiński Wacław 5
90 Urbanowski Jan 81
91 Urzyczynowa Aleksandra 12
92 Wieczorek Henryka Maryanna 72
93 Wielgo Maryanna 63
94 Wielgowa Dorota 7
95 Wiercioch Julianna 48
96 Wojdynówna Maryanna 44
97 Woźniakowska Katarzyna 25
98 Zarzycka Wiktorja 84
99 Zdanowicz Czesław Piotr 57
100 Zdanowicz Jan Marian 70

1923

LP NAZWISKO  I  IMIĘ NR AKTU
1 Barszczewska  Barbara 31
2 Barszczewski  Aleksander 40
3 Bartnicka  Maryanna 36
4 Bąkowska  Jadwiga 5
5 Bielicki  Zygmunt 52
6 Bieńkowska  Franciszka 54
7 Boćkowska  Leokadya 53
8 Brzezińska  Helena 42
9 Ciesielska  Kazimiera 15
10 Cudna  Aleksandra 37
11 Cybula  Katarzyna  Maryanna 74
12 Dobosiewicz  Walenty 60
13 Domańska  Karolina 55
14 Fetner  Paweł 39
15 Forysiowa  Maryanna 35
16 Foryś  Zofia  Aniela 50
17 Gadomski  Stanisław 16
18 Gajcza  Antonina 10
19 Gajewski  Henryk 47
20 Gnich  Felicya 26
21 Gromadowska  Stefania 45
22 Jerzakowa  Anna 29
23 Kamiński  Jan 70
24 Komuda  Ewa 73
25 Koseska  Felicja 32
26 Koseski  Józef 28
27 Kowalczyk  Adam 62
28 Kowalczyk  Andrzej 68
29 Kowalczyk  Janina 72
30 Kowalczyk  Jozef  Marian 71
31 Kowalczykowi  Wiktorya 27
32 Krolowa  Aleksandra 67
33 Majsterkiewicz  Katarzyna 61
34 Makowski  Andrzej  Antoni 57
35 Miąsko  Julianna  Agnieszka 13
36 Michalak  Piotr 65
37 Michalski  Teofil  Marian 2
38 Mirosz  Piotr 21
39 Mleczko  Maryanna 34
40 Myśliwiec  Henryka 51
41 Noiszewski  Stanisław 9
42 Nowakowa  Julianna 38
43 Ołdak  Czesław  Henryk 3
44 Oryga  Kazimierz 8
45 Piekut  Irena 12
46 Pietrzykowa  Teresa 19
47 Pisarska  Jadwiga  Janina 30
48 Płochocki  Władysław 59
49 Powierrzy  Bolesław  Feliks 11
50 Pytkowski  Jan 25
51 Radzio  Zofia 14
52 Rawska  Feliksa 24
53 Rosłon  Władysław 17
54 Ryniewicz  Józef  Bolesław 69
55 Ryszewski  Roman 63
56 Sajnóg  Anna  Janina 56
57 Santorek  Anna 7
58 Sasim  Witold 48
59 Skwarska  Aleksandra 1
60 Skwarska  Maryanna 20
61 Skwarski  Maryan 41
62 Stosio  Rozalia 64
63 Stryjek  Wacław 75
64 Tacikowski  Piotr 43
65 Toporzyszek  Maryanna 46
66 Trąbiński  Konstanty 66
67 Ulejczykowa  Julianna 18
68 Walis  Adam 33
69 Wieczorek  Stefania 44
70 Wielgo  Janina 6
71 Wielgo  Stanisław 4
72 Wiercioch  Wincenty 49
73 Wojno  Adolf 23
74 Zdanowiczowa  Franciszka 58
75 Żółtek  Tomasz 22

1922

LP NAZWISKO  I  IMIĘ NR AKTU
1 Araszkiewiczówna Barbara 34
2 Banaszkowa  Aleksandra 85
3 Barszczewski  Józef 46
4 Bąkowski  Jan 52
5 Bereda  Eleonora 86
6 Bereda  Franciszek 75
7 Bielicka  Anna 82
8 Bieńko  Jan 31
9 Biesiada  Michał 88
10 Biesiada  Zofia 87
11 Bogacki  Franciszek 66
12 Borucka  Anna 26
13 Brzezińska  Irena 74
14 Brzezińska  Józefa 93
15 Cudny  Franciszek 38
16 Cybula  Antoni 22
17 Czajkowski  Stefan 51
18 Gajcza  Maryanna 49
19 Gajewski  Antoni 3
20 Gawronowa  Maryanna 15
21 Gochna  Henryka 19
22 Godłoza  Jan 13
23 Godłoza  Maryanna 30
24 Gromadowski  Józef 1
25 Gryz  Aleksander 37
26 Gryz  Czesława 68
27 Gut  Stanisław  Wacław 72
28 Hutkowski  Franciszek 56
29 Kacprzyk  Michał 64
30 Kaim  Sabina 6
31 Kamiński  Stanisław 24
32 Karczewska  Helena 39
33 Kijok  Jan 92
34 Komuda  Władysław 57
35 Kowalczyk  Jan 81
36 Kowalczyk  Stanisława 63
37 Kozłowska  Wanda 58
38 Kruk  Jan 60
39 Krysik  Franciszek 77
40 Książek  Stanisław 25
41 Kubujowa Ewa 76
42 Kulesza  Genowefa 36
43 Kuleszówna  Antonina 53
44 Kulma  Stanisława 48
45 Kurowa  Antonina 5
46 Ludwiniak  Aleksandra 11
47 Łoniewski  Edward  Henryk 14
48 Łukasiewicz  Władysław 28
49 Łukasiewiczowa  Anna 21
50 Łukaszewski  Władysław  Czesław 91
51 Miąskowa  Tekla 69
52 Michalak  Janina 79
53 Michalakowa  Józefa 80
54 Michalska  Julianna 41
55 Ostrowski  Alfred 20
56 Ostry  Józef 83
57 Pietrzyk  Maryan 12
58 Płochocki  Józef 7
59 Powierża  Stefania 70
60 Prusowa  Józefa 50
61 Prymek  Stefan 73
62 Radzio  Kazimiera 65
63 Radzio  Piotr 54
64 Radziowa  Maryanna 29
65 Ratyński  Józef 55
66 Rawski  Aleksander 10
67 Rek  Józef 16
68 Rońda  Aleksander 89
69 Rosłon  Władysława  Romana 84
70 Ruszkowski  Władysław 78
71 Ryniewicz  Stanisław 47
72 Sasim  Kazimiera 18
73 Sasim  Stanisława  Czesława 17
74 Sikorska  Petronella 33
75 Skuza  Wincenty 27
76 Stryjek  Jan 71
77 Suchenek  Stanisław 2
78 Suchenek  Wacław 4
79 Suchocki  Andrzej 42
80 Szczęsny  Antoni 43
81 Szczęsny  Błażej 32
82 Szczęsny  Stanisław 8
83 Szczęsny  Stanisław 45
84 Szymankiewiczowa  Ewa 44
85 Śliwińska  Maryanna 9
86 Wielgowa  Helena 35
87 Wielgowa  Małgorzta 67
88 Wierciochówna  Julianna 40
89 Zarzycki  Jan 59
90 Zdanowicz  Tadeusz 62
91 Zdanowicz  Zygmunt 61
92 Zdanowiczowa  Paulina 23
93 Ziemnicka  Marya 90

1921

LP NAZWISKO  I  IMIĘ NR AKTU
1 Araszkiewicz  Antoni 1
2 Araszkiewicz  Katarzyna 50
3 Banaszek  Józef 102
4 Bielicka  Eleonora 85
5 Bielicka  Helena  Józefa 59
6 Bielicka  Maryanna 23
7 Bieńkowski  Adam 4
8 Bieńkowski  Wincenty 82
9 Biesiada  Zofia 64
10 Brzezińska  Genowefa 88
11 Brzeziński  Franciszek 57
12 Brzeziński  Józef 68
13 Chabera  Franciszek 32
14 Chmielewski  Tomasz 97
15 Chojecka  Maryanna 111
16 Chojecki  Jan 37
17 Chudzik  Felicya 74
18 Ciesielski  Stanisław 34
19 Cymerman  Aleksander 91
20 Cyran  Szczepan 103
21 Czerwiński  Henryk 45
22 Czerwiński  Stanisław 11
23 Dobosz  Jan 3
24 Dobosz  Jan 55
25 Dobrowolska  Katarzyna 104
26 Gadomski  Aleksander 106
27 Gańko  Stanisław 20
28 Gorczyca  Czesława 17
29 Gut  Anna 12
30 Jackiewicz  Fabian 78
31 Jackiewiczowi  Rozalia 89
32 Jakubowski  Jan 110
33 Kamiński  Władysław  Józef 10
34 Kielczyk  Aleksander 77
35 Kielczyk  Piotr 21
36 Klaga  Genowefa 107
37 Kominek  Jan 66
38 Kominek  Marcin 90
39 Kosiński  Jan  Franciszek 33
40 Kowalczyk  Jacenty 79
41 Kowalczykowa  Julianna 69
42 Kowalczykowa  Katarzyna 38
43 Krajewski  Wacław 29
44 Kruk  Maryanna 24
45 Kulma  Julianna 62
46 Kwiatek  Anna 2
47 Lech  Augustyn 18
48 Łoniewska  Katarzyna 56
49 Łukaszewska  Władysława 51
50 Malesa  Adam 83
51 Malesa  Stanisława  Helena 84
52 Malinowski  Czesław 70
53 Markiewicz  Feliksa 15
54 Michalski  Tadeusz 96
55 Mleczko  Franciszek 9
56 Nagraba  Aniela 76
57 Nagraba  Piotr 73
58 Noiszewski  Stanisław 7
59 Ołdak  Władysława 25
60 Ostrowski  Mieczysław 22
61 Paszkowski  Piotr  Paweł 49
62 Paś Eelżbieta 98
63 Patoka  Agnieszka 26
64 Pietrzyk  Franciszek 14
65 Pietrzykowa  Wiktoria 31
66 Ponichtera  Weronika 67
67 Popławska  Maryanna 53
68 Prus  Władysław 105
69 Pyrzanowska  Anna 58
70 Pytkowska  Władysława 47
71 Radzi  Jan 54
72 Radzio  Aleksander 52
73 Radzio  Maryanna 36
74 Radzio  Maryanna 75
75 Saks  Aleksandra 93
76 Sawicka  Stefania 8
77 Sędek  Stefania  Anna 71
78 Skołorzyński  Bolesław 19
79 Skuza  Józef  Stanisław 61
80 Skuza  Stanisława 43
81 Skuza  Władysław 30
82 Sławińska  Ludwika  Henryka 39
83 Słowikowa  Antonina 94
84 Stępień  Józef 42
85 Suchocka  Rozalia 101
86 Szczęsny  Ignacy 80
87 Szczęsny  Piotr 16
88 Szczurowska  Józefa 44
89 Śmiechowa  Julianna 46
90 Świderska  Maryanna 13
91 Tomkiewicz  Aleksander 95
92 Toporzyszek  Honorata 87
93 Trąbińska  Janina 108
94 Trąbińska  Katarzyna 92
95 Trąbińska  Maryanna 27
96 Trąbińska  Zofia 28
97 Trąbiński  Tadeusz 6
98 Ulejczyk  Jan 109
99 Urzyczyn  Ludwika    ? 41
100 Wieczorek  Władysław 81
101 Wielgo  Maciej 35
102 Wielgo  Maryanna 48
103 Wielgo  Zofia 60
104 Wiercioch  Stanisława 65
105 Wiktorowska  Julianna 5
106 Wojdyna  Michał 86
107 Wojtyński  Michał 40
108 Woźniakowski  Jan 63
109 Zdanowicz  Stefania  Janina 99
110 Zdanowiczowa  Weronika Władysława 72
111 Zdanowiczowi  Zofia 100

1920

LP. NAZWISKO  I  IMIĘ NR AKTU
1 Araźna  Janina 93
2 Banaszek  Adam 161
3 Banaszek  Marjanna 25
4 Baranowski  Stanisław 145
5 Barszczewska  Anna 62
6 Bąkowska  Balbina 66
7 Bąkowski  Franciszek 125
8 Biesiada  Józefa 46
9 Bołożuk  Anna  Katarzyna 107
10 Brzezińska  Stanisława 148
11 Brzeziński  Bolesław 146
12 Cacko  Władysław 74
13 Chabera  Juljanna 77
14 Chojecki  Adam Stanisław 102
15 Chudzik  Józef 50
16 Cudny  Stanisław 69
17 Cyprynowski  Stanisław 95
18 Cyranowa  Michalina 132
19 Cyrański  Henryk  Stanisław 147
20 Czapska  Stefanja  Franciszka 41
21 Czarniecki  Jan 54
22 Dobosiewiczowa  Florentyna 84
23 Dobosz  Franciszek 88
24 Gadomska  Aleksandra 32
25 Gadomski  Jan 26
26 Gajewski  Marjan 104
27 Gańko  Ignacy 126
28 Gańko  Wacław 36
29 Gołębiowska  Juljanna 55
30 Gołębiowski  Józef 162
31 Grabarska  Zofja 160
32 Grabowski  Jan  Wiktor 144
33 Gryz  Jan 73
34 Grzęda  Wacław 105
35 Grzymkowska  Stefanja 155
36 Grzywaczowa  Juljanna 60
37 Gut  Władysława 18
38 Hutkowski  Edward 121
39 Jędek  Wincenty 99
40 Jurek  Anna 151
41 Jurkowa  Marjanna 44
42 Kaim  Andrzej 70
43 Kaim  Józef  Stanisław 106
44 Kaim  Paweł 37
45 Kaimowa  Eleonora 78
46 Kałczewiak  Janina  Paulina 81
47 Kamiński  Franciszek 163
48 Kamiński  Józef 138
49 Kijek  Anna 156
50 Kominek  Franciszek 11
51 Kominek  Stanisław 30
52 Kowalczyk  Andrzej 13
53 Kowalczyk  Marjanna 158
54 Kowalczyk  Piotr 54
55 Kowalczykowna  Stanisława 4
56 Kraszewski  Czesław 51
57 Kraszewski  Jan 75
58 Krukowa  Juljanna 2
59 Kudelska  Rozalja 5
60 Kudelski  Jan 83
61 Kulesza  Marjan 127
62 Kulma  Maryjanna 38
63 Kurowa  Marjanna 57
64 Kwiatek  Władysław 79
65 Lech  Andrzej 120
66 Lech  Janina 119
67 Lech  Józef 113
68 Lech  Juljanna 112
69 Lech  Kazimiera 118
70 Lech  Wacław 114
71 Lechowa  Katarzyna 115
72 Lubaszka  Paweł 59
73 Łukaszewska  Stanisława 127
74 Marchela  Kazimierz 8
75 Markiewicz  Józef 67
76 Matak  Roch Tadeusz 101
77 Miązka  Józefa 153
78 Miązko  Ignacy 149
79 Miązkowa  Łucja 61
80 Michalak  Józef 22
81 Michalski  Józef 91
82 Mickiewicz  Aleksander 152
83 Niksowa  Marjanna 19
84 Noiszewska  Józefa 6
85 Noiszewska  Stanisława 64
86 Noiszowski  Franciszek 27
87 Ochman  Franiszek 137
88 Okraszewski  Stanisław 34
89 Ołdak  Franciszek 142
90 Ostrowski  Witold 31
91 Pankiewicz  Sabina  Bolesława 150
92 Paszkowski  Józef  Bronisław 97
93 Patoka  Anna 56
94 Patoka  Stanisław 100
95 Piekut  Józef 45
96 Pietraczak  Aleksander 86
97 Pietruczak  Roman 98
98 Piotrkowicz  Stanisław  Józef 89
99 Piotrowski  Aleksander 7
100 Piotrowski  Eugeniusz 17
101 Płochocka  Zofia 92
102 Prus  Marjan 12
103 Pytkowska  Genwefa 90
104 Pytkowski  Aleksander 71
105 Radzio  Czesław  Zdzisław 154
106 Radzio  Henryk 16
107 Radzio  Wincenty 133
108 Rajewska  Franciszka 35
109 Rawski  Juljan 33
110 Rogulska  Teresa 63
111 Rogulski  Franciszek 39
112 Rosłon  Józef 3
113 Rosłan  Aleksander  Adam 94
114 Rosłan  Zofia 129
115 Rosłanowa  Aleksandra 29
116 Rosłanowa  Magdalena 192
117 Sasim  Rozalja 42
118 Sinkowski  Kazimierz 109
119 Sinkowski  Stanisław 85
120 Skuzowa  Natalja 96
121 Skwarski  Jan 28
122 Sobiepanek  Marjanna 134
123 Swiderski  Jan 110
124 Swierczyńska  Marjanna 58
125 Szatkowska  Juljanna 87
126 Szatkowski  Stanisław  Zygmunt 76
127 Szczesnianka  Zofia 72
128 Szczęsna  Henryka  Zofia 68
129 Szczęsna  Juljanna 15
130 Szczęsny  Bronisław 21
131 Szczęsny  Jan 9
132 Szczęsny  Wacław 24
133 Szczęsny  Wiktor 159
134 Szczęsny  Władysław 140
135 Szewczak  Zofia 20
136 Szulichowa  Marjanna 40
137 Tacikowska  Agata 82
138 Trąbińska  Marjanna 48
139 Trąbiński  Jan 49
140 Ulejczak  Katarzyna 165
141 Urzyczyn  Jan 10
142 Wieczorek  Władysław 131
143 Wieczorek  Władysław  Hieronim 167
144 Wielgo  Bolesław  Sławomir 108
145 Wielgo  Jan 14
146 Wielgowa  Agnieszka 47
147 Wiercioch  Jan 1
148 Witek  Tadeusz  Stanisław 124
149 Wojtyński  Ryszard  Marjan 52
150 Wojtyński  Władysław 139
151 Woźniakowna  Stanisława 143
152 Woźniakowska  Feliksa 103
153 Zaparta  Helena 53
154 Zaparty  Józef 23
155 Zarzycki  Wacław 136
156 Zastawna  Genowefa 128
157 Zdanowicz  Józef 135
158 Zdanowicz  Stanisława 80
159 Zdanowicz  Stanisława 116
160 Zdanowicz  Wanda  Janina 117
161 Zdanowiczowa  Weronika 111
162 Ziembowicz  Paulina  Marjanna 141

Dni Stanisławowa 2015


W dniach 1-3 maja Stanisławowskie Towarzystwo Historyczne brało udział w Dniach Stanisławowa.

Podczas drugiego dnia obchodów w godzinach popołudniowych sympatycy hisotrii mieli okazję dowiedzieć się nieco więcej na temat genealogii i nazwisk występujących na terenie parafii Stanisławów. Prelekcję przeprowadził Andrzej Plichta. Równocześnie z wystąpieniem w GOK-u odbyły się także dwie wystawy tematyczne: historyczna oraz fotograficzna – prezentująca zgłoszone prace konkursowe.

Niedzielne obchody otworzyła Msza Święta, po zakończeniu której odbyły się uroczystości przy pomnikach. Punkt o godzinie 13:00 odbyła się rekonstrukcja historyczna pt. „Bitwa – dwa dni wolności – Stanisławów 1944r.” podczas której swoje talenty aktorskie pokazało równocześnie kilka grup rekostrukcyjnych. Podczas widowiska nie zabrakło również użycia replik broni, pojazdów, kostiumów i licznych wystrzałów. Scenariusz napisał Bogdan Kuć – prezes STH, narratorem przedstawienia był lokalny radny – Wiesław Szponar.

Obchody 152 rocznicy „Bitwy pod Węgrowem”


3 lutego 1863 roku miała miejsce bitwa pod Węgrowem – jedna z najsłynniejszych bitew powstania styczniowego.
W Miejskiej Bibliotece Publicznej otwarto wystawę pt. „Panorama Bitwy pod Węgrowem”. Prezes STH Bogdan Kuć w czasie swojego wystąpienia  pt. „Przyczynki do historii powstania styczniowego w powiecie węgrowskim” przedstawił biogramy powstańców styczniowych pochodzących z zachodniej części powiatu węgrowskiego i inne wydarzenia z tego terenu. Podczas prelekcji Piotr Karsznia, inspirując się muzyką patriotyczną, wykonał rysunek węglem nawiązujący do powstania styczniowego.

 

Obchody 152 rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego


W ubiegłą niedzielę (25 stycznia) w sali audiowizualnej gimnazjum w Stanisławowie odbyły się obchody 152. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego.

Z tej okazji uczniowie lokalnego gimnazjum przygotowali występy artystyczne nawiązujące do tematyki powstańczej. Następnie głos zabrał Bogdan Kuć – prezes Stanisławowskiego Towarzystwa Historycznego, który przedstawił na prezentacji multimedialnej lokalne potyczki i działania podejmowane podczas Powstania Styczniowego ma terenie dawnego powiatu stanisławowskiego. Wydarzeniu towarzyszyła okolicznościowa wystawa historyczna, na której znalazło się wiele pamiątek z tego okresu, takich jak drobne pociski po kulach, odznaczenia, fotografie, a także literatura czy oręże używane podczas walk. Dodatkowym elementem towarzyszącym wydarzeniu było stoisko wydawnicze STH, na którym można było nabyć wydane wcześniej publikacje przez Towarzystwo. Na stoisku prezentowana była po raz pierwszy odnowiona mapa obwodu stanisławowskiego z roku 1826r.

V Społeczna Kwesta – sprawozdanie


Wyczekiwane podsumowanie V Społecznej Kwesty Na Rzecz Ratowania Zabytkowych Nagrobków. Łącznie zebrano 4570,64 zł, w tym na cmentarzu w Pustelniku 1856,16 zł, a na cmentarzu w Stanisławowie 2714,48 zł.

Serdecznie dziękujemy wszystkim odwiedzającym groby swoich bliskich za wsparcie naszej akcji. Dzięki pozyskanym funduszom będziemy kontynuować renowację starych, zabytkowych nagrobków znajdujących się na obu cmentarzach.

Serdeczne podziękowania składamy także naszym kochanym wolontariuszom. Bez Waszego udziału Kwesty by nie było. Tym bardziej cieszy nas Wasz ogromny zapał i poświęcenie. Tak ogromnego zainteresowania kwestowaniem jeszcze nie było.